,, CUDEŃKA WYJĘTE Z SZUFLADY,,

Możliwość komentowania ,, CUDEŃKA WYJĘTE Z SZUFLADY,, została wyłączona

,, CUDEŃKA WYJĘTE Z SZUFLADY,,

Historię każdego miejsca tworzą ludzie ze swoimi marzeniami, przemyśleniami, uzdolnieniami.Najlepiej odzwierciedlają to dzieje naszego miasta. 640 lat istnienia Makowa Podhalańskiego potwierdza tę tezę.Od 1378 roku trud, praca, działania wielu pokoleń wykreowały obecny stan.Specyfiką naszej miejscowości są uzdolnienia manualne.Dla mężczyzn materiałem było i jest drewno, dla kobiet było i jest płótno z igłą. Makowszczyzna to ,,ZAGŁĘBIE TALENTÓW,,. Gospodarze miasta pamiętali o tym przygotowując kolejne  Dni Makowa. Do Komitetu Jubileuszowych Obchodów zaproszono przedstawicieli różnych organizacji, którzy zapoznali się z programem uroczystości oraz podali swoje propozycje.Stowarzyszenie UTW zaproponowało wystawę haftów wypożyczonych od mieszkańców Gminy. Od 30.06 do1.07 w salach dawnej Szkoły Hafciarskiej można było obejrzeć,,cudeńka wyjęte z szuflady,,. Autorkami tych dzieł były Panie w różnych przedziałach wiekowych, czynne zawodowo, na emeryturze lub niestety już nie żyjące, z Makowa i okolic. Wystawa pozwoliła oddać hołd utalentowanym i bardzo kreatywnym twórcom, przywróciła pamięć o nich, odkurzyła schowane w szafach rękodzieła, wywołała zdziwienie, estetyczne emocje, nawiązała do umiejscowionej na fontannie makowskiego rynku hafciareczki. Szczególne słowa podziękowania za przygotowanie tego pięknego przedsięwzięcia kieruję do PAŃ :Barbary Mirochy, Marii Jelonek,Barbary Sasuły, Zofii Hołdy,Henryki Działowej, Urszuli Chudzik, Haliny Matuszyk, Józefy Pęczek,Jadwigi Jurek.

Prezes Stowarzyszenia Barbara Skubis-Tyszewska