Motto

,,KOLOROWĄ SIĘ WSTĘGĄ ŻYCIE WCIĄŻ PRZEWIJA, ,,WCZORAJ,,W PRZESZŁOŚĆ ZAPADŁO, ,,DZISIAJ,, SZYBKO MIJA, A CO ,,JUTRO,, PRZYNIESIE , NIKT Z NAS NIE WIE O TEM, CZY SIĘ CZERNIĄ OSNUJE ,CZY SIĘ ROZLŚNI ZŁOTEM,,

W Polsce jest ich ponad 400. I jeszcze ten nasz – w Makowie Podhalańskim. 5 października 2013 roku zainaugurowali rok akademicki studenci trzeciego wieku,seniorzy, osoby, które chcą być aktywne całe życie.

Witamy na stronie internetowej UTW w Makowie Podhalańskim.Jesteśmy Stowarzyszeniem posiadającym osobowość prawną, a zakres naszego działania określa Statut. Zrzeszamy i zapraszamy emerytów i rencistów, którzy po złożeniu Deklaracji członkowskiej i opłaceniu składek, stają się pełnoprawnymi słuchaczami. Symbolem członkostwa jest indeks i znajomość hymnu autorstwa Pani Kamili Krzeszowiak. Oferujemy wykłady, warsztaty, zajęcia i ćwiczenia rozwijające intelekt jak również kondycję, ale przede wszystkim proponujemy spotkania integracyjne, radość przebywania ze sobą, wymianę myśli, doświadczeń i emocji. Pozytywne relacje z drugim człowiekiem, w podobnym wieku, z podobnymi problemami,są eliksirem na wszelkie niedomagania tak fizyczne jak i psychiczne!