22 Święto Uczelni w Nowym Targu

Możliwość komentowania 22 Święto Uczelni w Nowym Targu została wyłączona

Pięknym wydarzeniem w dniu 19 maja 2023r. dla UTW był wyjazd do Nowego Targu na zaproszenie na 22 Święto  Państwowej Podhalańskiej Uczelni Zawodowej , która sprawuje Patronat nad Stowarzyszeniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Makowie Podhalańskim. Nauczyciele akademiccy, pracownicy Uczelni, studenci, słuchacze Stowarzyszenia UTW oraz przyjaciele PPUZ celebrowali  Święto Uczelni. Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą Marka Nawarę, Marszałka Województwa Małopolskiego, który przyczynił się do powstania Podhalańskiej Uczelni. Na wydarzeniu obecny był prof. Ryszard Terlecki, Wicemarszałek Sejmu. Podczas uroczystości przemówienie wygłosiła p.o. Rektora dr Bianka Godlewska -Dziobań, która przedstawiła działania podejmowane na rzecz rozwoju Podhalańskiej Alma Mater. W swoim wystąpieniu na końcu ogłosiła, że Uczelnia od października 2023r. zmienia nazwę na Akademia Nauk Stosowanych , następnie wręczono wyróżnienia, wystąpili Goście. Celebrowanie Święta Uczelni uświetnił wykład  prof. dr hab. Mirosława Lenarta pt. ”Idea uniwersytetu pomiędzy tradycją a współczesnością”. Przy akompaniamencie muzyki trwał poczęstunek, rozmowy z wykładowcami Uczelni oraz z  zaproszonymi gośćmi.