Akademia animatorów bezpiecznej turystyki senioralnej

Możliwość komentowania Akademia animatorów bezpiecznej turystyki senioralnej została wyłączona

W dniach od 9 – 11.10.2023r. dwóch członków Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Makowie Podhalańskim uczestniczyło w Ustroniu w cyklu szkoleniowo-doradczym pt. „ AKADEMIA ANIMATORÓW BEZPIECZNEJ TURYSTYKI SENIORALNEJ organizowanym przez Ogólnopolską Federację Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Nowym Sączu.

W ramach szkolenia poruszono szereg istotnych kwestii formalno-prawnych, omówiono aspekty Ustawy o osobach starszych z 2015r.,a także omówiono projekty jako źródło pozyskiwania środków zewnętrznych na działalność statutową ze szczególnym uwzględnieniem aspektów turystycznych.

W ramach dyskusji poruszano szereg zagadnień dotyczących działalności uniwersytetów trzeciego wieku , galopującej demografii i niskiego udziału Seniorów w życiu publicznym.